Your browser does not support JavaScript! > پلاتر

   کانال تلگرام کپی ایران

(0) محصول
پلاتر

راهنمای خرید پلاتر

راهنمای خرید پلاتر

راهنمای خرید پلاتر: در صنعت چاپ، دستگاه های متعددی وجود دارند که هر کدام، قابلیت های خاصی دارند. پلاتر هم یکی از این دستگاه ها است که با توجه به قابلیتی که دارد، می تواند عکس هایی که در متراژ بالا هستند را چاپ کند. با کمک دستگاه پلاتر، ترسیم های بزرگ، به تصویر کشیده می شوند. از آن جایی که قابلیت رسام خط، دایره و دیگر اشکال را دارد، در ترسیم های معماری نیز، بسیار پرکاربرد است. از پلاترها برای چاپ نقشه و نمودار هم استفاده می شود.

از پلاتر استفاده کنیم یا پرینتر؟

 

پاسخ به این سوال واضح است. پلاتر برای چاپ برگه هایی است که ابعاد بسیار بالاتری نسبت به خروجی دستگاه پرینتر دارد. در دستگاه های پرینتر، نهایت می توان تا سایز A3 را چاپ کرد. در صورتی که در پلاتر، خروجی کار، بسیار بزرگتر است. پلاترها برای ترسیم متن مناسب نیستند اما برای نقشه کشی و سایر موارد ترسیمی، مناسب اند. در حالی که پرینترها برای تهیه متن، بسیار کاربردی اند. عرض چاپ در پلاتر از 90 تا 160 سانتی متر قابل تغییر است.

انواع پلاتر

 

پیش از خرید دستگاه پلاتر، باید با انواع پلاتر موجود در بازار آشنا شویم تا خریدی متناسب با نیازهای خود داشته باشیم. پلاترها در انواع پلاتر لیزری و پلاتر جوهرافشان تولید شده اند. پلاتر لیزری، همانند پرینترهای لیزری، از چند بخش مشابه، همچون درام، تونر، دولوپر و ... تشکیل شده است. پلاترهای جوهر افشان، از محفظه ای به نام کارتریج که در آن جوهر ریخته می شود و یک بخش به نام هد تشکیل شده اند.

پلاتر لیزری

پلاتر لیزری در ایران معمولا تک رنگ هستند. این پلاترها همچون یک دستگاه کپی عمل می کنند و تنها فرق آن ها این است که خروجی کار، در ابعاد بزرگتری ارائه می شود. پلاترهای لیزری سرعت بالایی دارند و فقط برای تهیه نقشه و متون در ابعاد بزرگ مناسب اند. سرعت بالای چاپ پلاترهای لیزری قابل توجه است اما کیفیت پایین تری نسبت به چاپ پلاتر جوهرافشان دارد.

پلاتر جوهر افشان

پلاترهای جوهر افشان که حداقل از چهار رنگ آبی، قرمز، زرد، مشکی در آن ها استفاده می شود، برای چاپ های رنگی، مناسب اند. رنگ هایی که بر روی کاغذ پلاتر چاپ می شود، کیفیت بالایی دارند. با این که سرعت پلاترهای جوهرافشان کمتر است اما نسبت به پلاترهای لیزری، تنوع بیشتری در چاپ دارند و خروجی کار، بسیار با کیفیت تر است. پلاترهای جوهرافشان معروف، توسط شرکت های اچ پی، کنون و اپسون تولید می شوند.

انتخاب درست پلاتر

برای پاسخ به این سوال باید کاری که از دستگاه انتظار دارید را مد نظر قرار دهیم. به چه منظور می خواهید خرید پلاتر را انجام دهید؟ کاربری دستگاه های پلاتر متفاوت است. مثلا اگر قصد دارید از چاپ سابلیمیشن استفاده کنید، باید دستگاهی که با جوهرهای سابلیمشن سازگار هستند را تهیه کنید تا روی پارچه و سرامیک، تصاویر مورد نظرتان را چاپ کنید. بهترین مدل های پلاتر برای چاپ سابلیمیشن، پلاترهای اپسون هستند که در سری T و F به فروش می رسند.

پلاتر مخصوص دفاتر فنی

 

اگر پلاتر را به منظور مصرف در مراکز چاپ و دفاتر فنی می خواهید تهیه کنید هزینه نهایی چاپ را اولویت قرار دهید. هزینه تمام شده چاپ باید کمترین قیمت باشند. پلاترهای سری T اچ پی، برای دفاتر فنی و مراکز چاپ مناسب اند. این نوع پلاترها، علاوه بر چاپ نقشه، پوستر و پلان های معماری را به صورتی رنگی چاپ می کنند. کیفیت و ماندگاری چاپ نیز بسیار بالا است. از آن جایی که هزینه نهایی چاپ هم ارزان تر از دستگاه های پلاتر دیگر برای مصرف کنندگان می افتد، به نظر می رسد که خرید این نوع پلاتر، مقرون به صرفه تر باشد. البته این مورد را هم در نظر بگیرید که پلاترهای اپسون و کنون نیز، کیفیت بالایی در چاپ دارند اما به خاطر قیمت بالای هد و جوهرهایی که دارند، آن چنان مقرون به صرفه برای این نوع کاربری نیستند.

 پلاتر برای آتلیه های عکاسی

 

آتلیه های عکاسی از دیگر مراکزی هستند که از پلاترها استفاده می کنند. اگر برای آتلیه خود به دنبال دستگاه پلاتر هستید، بهتر است از پلاترهای اپسون استفاده کنید. این نوع پلاترها با رزولوشن بالا، عکس را پرینت می کنند و ماندگاری رنگ هایشان، در بین تمامی برندها، حرف اول را می زند. اگر قیمت پلاترهای اپسون برایتان بالا بود، می توانید از پلاترهای کانن استفاده کنید. کیفیت چاپ این برند هم عالی است اما مشکلی که دارد، طول عمر هد دستگاه است که نسبت به اپسون کمتر است. با این حال، از پلاترهای اچ پی برای چاپ عکس های آتلیه ای، استفاده نکنید. جوهرهای اچ پی از جوهرهای DYE هستند که بعد از مدتی، در مقابل نور آفتاب، دچار رنگ پریدگی می شوند.

قیمت خرید پلاتر

 

قیمت دستگاه های پلاتر با توجه به کاربردی که دارند متنوع است. پیش از هر چیزی نوع کاربری خود را مشخص کنید. در هنگام خرید، به قیمت بالای یک دستگاه توجه نکنید. حتما به خدمات پس از فروش آن توجه کنید. پلاتر یک دستگاه مصرفی است و ممکن است در زمان مصرف دچار مشکلات شود، از این رو باید خدمات پس از فروش مناسبی داشته باشد. گاهی اوقات قطعات دستگاه های پلاتر، در برخی از برندها، در صورت خرابی پیدا نمی شود. به این مورد هم قبل از خرید حتما توجه کنید.

چهت کسب اطلاع کامل در مورد خرید پلاتر کلیک کنید.

تاریخچه دستگاه های پلاتر

تاریخچه دستگاه پلاتر

تاریخچه دستگاه پلاتر را می توان شاهدی بر پیشرفت برندهای مختلف در زمینه تولید این مدل دستگاه چاپ دانست. امروزه این دستگاه ها جایگاه خاصی را در زندگی کاری ما به خود اختصاص داده اند. چرا که دستگاه های پلاتر دارای کاربردهای بسیار زیادی در چاپ تصاویر گرافیکی و ترسیم هایی با عرض زیاد می باشند. با توجه به اینکه چاپگرها تنها قادر هستند کاغذهایی با ابعاد A3 را چاپ کنند از اینرو نمی توان از آن ها جهت چاپ نقشه ها و نمودارها استفاده کرد. بنابراین پلاترها بهترین وسیله به منظور تولید خروجی های بزرگ به شمار می آیند.

آشنایی با دستگاه پلاتر و کاربردهای آن

قبل از اینکه مروری بر تاریخچه دستگاه های پلاتر داشته باشیم. بد نیست به صورت مختصر با دستگاه پلاتر و کاربردهای آن در زمینه های مختلف آشنا شوید. دستگاه پلاتر که با نام رسام در بین افراد شناخته شده است. در واقع یک چاپگر کامپیوتری جهت چاپ گرافیک برداری می باشد. به جرات می توان گفت طراحی هوشمند و امکانات بی‌ شمار دستگاه پلاتر را به یک نمونه‌ برجسته و بارز تبدیل نموده است.

نگاهی بر تاریخچه دستگاه های پلاتر نشان می دهد. که در سال های گذشته از دستگاه های پلاتر در برنامه های کامپیوتری همچون طراحی کامپیوتری استفاده می کردند. که امروزه این قابلیت به طور چشمگیری توسعه یافته است. همچنین با این مدل دستگاه چاپ، کاربران قادرند چاپ را به صورت تخصصی و با کیفیت بالایی انجام دهند. در واقع دستگاه های پلاتر می توانند. نقشه ‌ها را با جزئیات بسیار بالایی چاپ کنند.

چاپ سایز بزرگ

از دیگر ویژگی های دستگاه پلاتر این است. که شما به راحتی می توانید. خروجی های رایانه را در ابعاد بزرگی چاپ کنید. به طوری که این دستگاه چاپ می تواند. تا ابعاد عریض بین ۲۴ اینچ و بالاتر را پرینت بگیرد. همچنین این مدل دستگاه چاپ به دلیل توانایی در چاپ سایز بزرگ و طرح های منحنی بیشتر جهت ترسیم های فنی، چاپ تصاویر و متون بزرگ و نقشه ها مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. دستگاه پلاتر در دفاتر فنی ‌مهندسی، چاپخانه ها، چاپ دیجیتال، سازمان‌های دولتی، ادارات نقشه‌کشی و شرکت های عمرانی یک وسیله پرکاربرد و قابل استفاده به شمار می آید. در واقع می توان گفت. این دستگاه چاپ در این رشته ها و زمینه ها نفش بسزایی را ایفا می کند.

ابعاد دستگاه

دستگاه های پلاتر از لحاظ ظاهری دارای اندازه های بسیار بزرگ تری نسبت به یک دستگاه چاپگر هستند. این مدل دستگاه چاپ قادر است. یک رول بسیار طویل از کاغذ را درون خود قرار دهد. این رول طویل از محفظه خروجی عبور می کند، سپس به نازل های جوهر و کارتریج فرصت چاپ و رنگ آمیزی را به بهترین شکل می دهد.

لازم به ذکر است. که ساز و کارهای کنترلی مختلفی بر روی این دستگاه قرار داده شده است. که افزایش کارایی و کیفیت چاپ را به دنیال دارد، در واقع این کار به نوعی مانع کاهش کیفیت چاپ می شود. بهتر است بدانید که دستگاه های پلاتر مبتنی بر یک سیستم رمزگذاری ۵ رنگی کار می کنند. از دیگر مزایای استفاده از این نوع دستگاه ها، ثابت و مانا بودن رنگ ها بعد از پرینت و عدم بازتابش نا مطلوب رنگ ها است. این دستگاه برای رنگ کردن تصاویر و نقشه های مختلف پنج رنگ زرد، مشکی، طوسی، سرخابی و فیروزه ای را با یک دیگر ترکیب می کند. این ترکیب رنگ جلوه زیبا و فوق العاده ای را به کارها می بخشد. به نوعی می توان گفت. باعث جان بخشیدن به طرح های مختلف می شود.

ضریب خطای کم

از دیگر قابلیت های دستگاه های پلاتر می توان به ضریب خطای کم. قابلیت شارژ کارتریج ها. چاپ نقشه‌ های مهندسی با عرض‌ های مختلف. حافظه هارد بالا جهت ذخیره‌سازی دائم و کاربری ساده و آسان اشاره کرد. بنابراین دستگاه پلاتر با داشتن این مزیت ها و قابلیت های بالا در طول زمان توانست. نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند و از استقبال بی نظیر افراد برخوردار شود.

دستگاه های پلاتر در سه نوع لیزری، قلمی و جوهر افشان تولید و به بازار عرضه می شوند. این مدل های مختلف از قابلیت ها و ویژگی های خاصی برخوردار هستند. به همین دلیل امروزه استفاده از آن به طور چشمگیری در بین افراد رواج پیدا کرده است. بد نیست بدانید که تکنولوژی به کار رفته در پلاتر جوهر افشان و لیزری تفاوت زیادی با پرینترهای لیزری و جوهر افشان و فتوکپی ها ندارد.

دستگاه پلاتر لیزری

دستگاه پلاتر لیزری که یکی از جدیدترین و مدرن‌ ترین سیستم جهت چاپ و اسکن نقشه های مهندسی بوده قادر است. تصاویر و اسناد را با ابعاد استانداردی چاپ نماید. همچنین تصاویر چاپ شده توسط این مدل دستگاه چاپ از کیفیت ۱۲۰۰ نقطه در اینچ بهره می برند که کیفیت بی نظیر و بالایی به شمار می آید. در ضمن سرعت دستگاه پلاتر لیزری معادل چاپ 6 متر در هر دقیقه است. که سرعت بسیار بالایی جهت چاپ تصاویر و اسناد است. از طرفی این نوع دستگاه پلاتر از قابلیت سیستم تابشی بدون نیاز به فیوزینگ بهره می برد.

آشنایی با نحوه کارکردن پلاتر

در حالت کلی می توان گفت بهترین دستگاه پلاتر شامل انتخاب دستگاهی می شود که قادر باشد همه نیازهای کاری کاربران همچون حجم کاری مورد نیاز، کیفیت مورد تقاضا، نوع و تعداد رابط ها، سرعت کافی و ... را به بهترین شکل برطرف کند. از طرفی، یک دستگاهی ایده آل است که کاربران را از خرید دستگاه مجزای دیگری بی نیاز کند.

کار کردن با این دستگاه پیچیده و دشوار نیست. در صورت آشنایی با نحوه عملکرد دیگر دستگاه های چاپ دیجیتال، کار کردن با این مدل دستگاه بسیار راحت و آسان است. پلاترها همچون دستگاه های دیجیتالی چاپ دارای تعدادی هد هستند. که رنگ ها را بر روی کاغذ پخش می کنند. و تصویر چاپ شده را به وجود می آورند. همچنین در دستگاه پلاتر چاپ تصویر دیجیتال اسکن شده در حافظه دستگاه و توسط کامپیوتر منتقل می شود. بعد از انجام این مراحل و انتقال رنگ های مخصوص مورد نیاز به وسیله مخازن به هدها فرستاده خواهد شد. بعد از صورت گرفتن این مراحل به راحتی می توان شاهد تصویری زیبا و بدون نقص و نقشه های کامل و واضح بود.

نگاهی بر تاریخچه دستگاه پلاتر

برای آشنایی با تاریخچه دستگاه های پلاتر می توان نگاهی اجمالی بر فعالیت های برندهای مختلف در این زمینه داشت. با توجه به اینکه دستگاه پلاتر در مدل های مختلف و از سوی برندهای متفاوتی تولید و روانه بازار می شود. از اینرو با برندهای معتبر و مهم در این زمینه آشنا خواهیم شد. همانطور که می دانید دستگاه های پلاتر در دو نوع لیزری و جوهری تولید و در بازار موجود هستند. همچنین دستگاه پلاتر در ابعاد گوناگون ۴۲، ۴۴ و ۶۰ اینچ تولید و روانه بازار می شوند. شاید بد نباشد بدانید. که در دستگاه های پلاتر از رنگ مشکی نوع pigment جهت چاپ استفاده می‌شود. تاریخچه دستگاه های پلاتر حاکی از این است. که نوع جوهر افشان دارای یکسری پیشرفت های خاص در زمینه کیفیت و سرعت بوده است. شاید بد نباشد بدانید که برندهای مختلفی در زمینه تولید این نوع دستگاه پلاتر فعالیت داشته اند. به گونه ای که در زمینه تولید پلاترهای جوهر افشان، برندهای مختلفی همچون اسه با سری Colorwve ، کانن با سری ipf و برند اچ پی با سری DesginJet در فیلد پلاترهای مهندسی CAD/GIS پیشتاز هستند.

پلاتر جوهر افشان

بهتر است بدانید که در اواخر دهه ۹۰ میلادی، برند اچ پی پلاترهای جوهر افشان DesginJet را به اطرافیان خود معرفی کرد. در این دهه پلاترهای قدرتمند Xerox و Oce نیز از طرف برندهای آن ها وارد میدان رقابت شدند. با توجه به اینکه اسه یکی از قدرتمندترین پلاترهای لیزری در بین پلاترهای دیگر می باشد. هیچ تولید کننده ای نتوانست با این پلاتر قدرتمند رقابت کند. و آینده پلاترهای لیزری را برای خود ببیند. بنابراین برند اچ پی از همان ابتدا به سمت تولید پلاترهای جوهر افشان رنگی تمایل پیدا کرد.

بررسی تاریخچه دستگاه های پلاتر بیان کننده این است .که شرکت کانن نیز در سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ شروع به سرمایه گذاری بر روی پلاترهای جوهر افشان کرده است. این شرکت در این زمینه تلاش های بسیاری را انجام داد. و این امر منجر به کسب موفقیت های بسیاری در این زمینه شد. به طوری که حاصل موفقیت های این شرکت تولید سری پلاترهای جوهر افشان imagePROGRAF بود.

شرکت کانن در سال ۲۰۰۹ دست به یک اقدام جالبی زد. این اقدام خرید تمام حقوق مالکیت معنوی و مادی دستگاه های پلاتر Oce و تکنولوژی و اختراعات Oce بود.

پلاتر رنگی

همچنین در پلاتر رنگی Oce Colorwave پرینت هد همچون پلاترهای جوهر افشان عقب و جلو می رود. تیله های کریستالی اسه همانند توپ های پینت بال درون پرینت های ذوب شده و به صورت ژله ای بر روی کاغذ پاشیده می شود. جالب است بدانید. که تیله ذوب شده بر روی کاغذ خروجی رنگ ضد آب را ارائه می دهد.

در ادامه با نگاهی بر تاریخچه دستگاه های پلاتر می توان گفت که دستگاه HP DesignJet T100 و سایر مدل های این سری اچ پی توانسته اند به دلیل کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد. همچنین مدل Epson SureColor یکی دیگر از بهترین دستگاه های با کیفیت و با سرعت بالا می باشد.

نگاهی بر تاریخچه دستگاه های پلاتر نشان می دهد که برخی از زبان های کنترل کننده چاپگر جهت استفاده از قلم پرینتر توسط برنامه نویسان اختراع شده است. این زبان های کنترل کننده دستوراتی همچون جای قلم در کاغذ، بلند کردن قلم از روی کاغذ و رسم خط را به خوبی بر روی دستگاه ارسال می کنند. لازم به ذکر است که سه زبان کنترل کننده مشترک که مبتنی بر ASCLL هستند عبارتند از: HP-GL Hewlett-Packard, Houston Instruments DMPL و HP-GL/2.

جمع بندی و کلام آخر

با مطالعه تاریخچه دستگاه های پلاتر به خوبی متوجه شدیم. که برندهای مختلفی در این زمینه فعالیت داشته اند. به گونه ای که برندهای معتبر و قوی ای در زمینه تولید انواع مختلف دستگاه های پلاتر شروع به فعالیت نموده اند. و هر کدام از این شرکت ها مدلی خوب و قوی را روانه بازار کرده اند. می توان گفت. برندهایی همچون اسه، کانن و اچ پی توانسته اند در زمینه فیلد پلاترهای مهندسیCAD/GIS پیشتاز و ثابت قدم باشند. از طرفی با توجه به نقش مهم دستگاه پلاتر در چاپ و رسم نقشه ها بهتر است. مدلی را متناسب با محیط کاری خود انتخاب کنید. توجه به این نکته موجب پیشرفت در کارها و صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد تاریخچه پلاتر کلیک کنید.

انواع پلاترها

انواع پلاترها

انواع پلاترها بر اساس کیفیت چاپ، اندازه و کمیت مختلف است. این که پلاتر یا رسام چیست و چه کاربردهایی دارد، موضوع بحث ما نیست. زیرا در این مقاله قصد داریم انواع پلاتر و شرکت های تولید کننده آن را مورد بررسی قرار دهیم. اما به این حد از تعریف بسنده می کنیم که پلاتر نیز همانند پرینتر یک دستگاه چاپ خروجی است. یک دستگاه که به کاربر برای چاپ تصاویر گرافیکی بزرگ کمک می کند.

پلاتر نسبت به پرینتر قیمت بالاتری دارد و بیشتر مورد استفاده مهندسان قرار می گیرد. از این دستگاه می توان در شبکه یا سیستم های جداگانه استفاده کرد. از جمله موارد کاربرد پلاتر می توان به چاپ طراحی های کامپیوتری، چاپ نساجی، نقشه های ساختمانی، طراحی مدارهای الکتریکی، رسم نمودارها، بیلبورد، بنر و ... اشاره نمود.

معرفی انواع پلاترها

همانطور که گفته شد انواع پلاترها بر اساس اندازه چاپ، کیفیت و نیز سایز و شکل خود دستگاه متفاوت هستند. اگر انواع پلاترها را بر اساس تکنولوژی چاپ و نیز شکل ظاهری دسته بندی کنیم، این تقسیم بندی شامل پلاترهای درام، پلاترهای تخت و پلاترهای غلتکی خواهد بود. خود این موارد نیز به شکل های مختلفی در بازار موجود می باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با این دستگاه کاربردی و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با درام پلاتر

درام پلاتر اولین نوع از انواع پلاترها بود که ساخته و وارد بازار شد. اجزای تشکیل دهنده یک درام پلاتر عبارتند از قلم، درام، کاغذ و جوهر. شاید بپرسید که منظور از درام چیست. درام یک استوانه گردان است که کاغذ به دور آن پیچیده می شود. در این نوع پلاتر درام کاغذ را می چرخاند و قلم تصاویر را بر روی کاغذ می کشد. در واقع درام می چرخد تا موقعیت کاغذ را تغییر دهد.

از آنجا که پلاتر درام اولین نسل از انواع پلاترهای می باشد، قطعا محدودیت ها و ایراداتی نیز دارد. از جمله آنکه در درام پلاتر طول تصاویر چاپی محدود است و تنها اندازه خاصی از کاغذ را برای چاپ پشتیبانی می کند. مثلا برخی از این پلاترها تنها تا سایز A3 را چاپ می کنند. این محدودیت ناشی از محدود بودن اندازه درام است. در حقیقت هر چه درام بزرگتر باشد، آنها قادرند سایز بزرگتری از تصاویر را چاپ کنند. اما در نهایت باز هم محدودیت دارند.

لازم به ذکر است که پلاترهای درام به دو شکل وجود دارند؛ یعنی خود آنها را نیز می توان به دو دسته تقسیم نمود که عبارتند از درام پلاتر خارجی و درام پلاتر داخلی.

درام پلاتر خارجی

یکی از انواع پلاترها درام پلاتر خارجی است. همانطور که از نام آن پیداست در این رسام از سطح خارجی درام استفاده می شود. برای درک بهتر این مطلب باید گفت که در یک درام پلاتر خارجی، کاغذ بر روی سطح خارجی درام پیچیده می شود. سپس درام کاغذ را به حرکت در می آورد و طرح مورد نظر بر روی آن شکل می گیرد. در این نوع پلاتر، کاربر قادر است مراحل نقش بستن طرح بر روی کاغذ را مشاهده کند.

درام پلاتر داخلی

با توجه به توضیحاتی که درباره درام پلاتر خارجی داده شد، اکنون می توان به راحتی تشخیص داد که درام پلاتر داخلی چیست؟ بله کاملا درست متوجه شدید درام پلاتر داخلی یکی از انواع پلاترها است که کاغذ به سطح داخلی درام پیچیده می شود. در رسام های درام داخلی کاغذ در سطح داخلی درام قرار دارد و پس از نقش بستن طرح بر روی آن به تدریج به سمت بیرون هدایت می شود.

پلاتر تخت یکی دیگر از انواع پلاترها

تاکنون متوجه شدید که درام پلاتر یکی از انواع پلاترها است که خود نیز به دو شکل مختلف در بازار موجود است. اما درام پلاتر تنها رسام های موجود نیستند. بلکه های پلاترهای دیگری با عنوان پلاتر تخت نیز وجود دارد. پلاترهای تخت برای رسم انواع نقشه های مهندسی کاربرد دارند. در واقع این نوع از پلاترها را می توان یار همیشگی برنامه های نقشه کشی همچون اتوکد دانست.

یکی از ویژگی های پلاتر تخت، ثابت بودن کاغذ است. در این نوع رسام برخلاف رسام های درام کاغذ حرکت نمی کند و بر روی سطح تخت پلاتر فیکس می شود. سپس قلم ها بر روی کاغذ حرکت می کنند و طرح مورد نظر را بر روی آن نقش می زنند. همچنین یک خصوصیت جالب و کاربردی در پلاترهای تخت نوع حرکت قلم است. زیرا کاربر می تواند حرکت قلم را در جهت محور x ها (محور افقی) یا محور y ها (محور عمودی) هدایت کند.

لازم به ذکر است که در پلاترهای تخت از انواع مختلف قلم برای ترسیم طرح های رنگی استفاده می شود. همچنین اندازه تصاویر چاپ شده توسط این نوع رسام بستگی به اندازه سطح پلاتر دارد. هر چه سطح تخت پلاتر بزرگتر باشد، کاغذ بیشتری بر روی آن فیکس می شود و در نتیجه تصویر بزرگتری نیز خواهید داشت.

پلاترهای غلتکی

دسته سوم از انواع پلاترها به پلاترهای غلتکی معروف هستند. در این نوع رسام ها قلم بر خلاف جهت غلتک حرکت می ند و بر روی کاغذ نقش می زند. پلاترهای غلتکی به سه دسته مختلف تقسیم بندی می شوند که عبارتند از پلاترهای الکترواستاتیک، جوهر افشان و کاتر. اگر شما نیز جز کسانی هستید که می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این پلاترها داشته باشید، توصیه می شود ادامه مقاله را از دست ندهید.

پلاتر الکترواستاتیک یا لیزری

رسام های الکترواستاتیک یکی از انواع رسام های غلتکی به شمار می روند. بیشتر پلاترها، تصاویر برداری تولید می کنند اما پلاترهای الکترواستاتیک تصاویر را به صورت شطرنجی تولید می کنند. در این رسام از جوهر تونر برای تولید نقاط ماتریسی یا همان پیکسل ها استفاده می شود. همچنین تصاویر به کمک بارهای الکتریکی ولتاژ بالا بر روی کاغذ نقش می بندند.

در پلاترهای الکترواستاتیک یک جریان با ولتاژ بالا ایجاد شده است و با استفاده از اختلاف بار ایجاد شده بین کاغذ و قلم، جوهر خشک تونر توسط کاغذ جذب و تصاویر بر روی کاغذ چاپ می شوند. در این مدل تصاویر با تولید پیکسل های رنگی ایجاد می شوند. به علاوه باید بدانید که رسام های الکترواستاتیک از نوعی کاغذ مخصوص استفاده می کنند. این کاغذها نیز با نام کاغذهای الکترواستاتیک شناخته می شوند.

متاسفانه تصاویر چاپ شده توسط پلاترهای الکترواستاتیک از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. اما سرعت کار آنها خوب است و با قیمت ارزانتری قابل خریداری هستند.

پلاتر جوهرافشان

یکی دیگر از انواع پلاترها که در دسته رسام های غلتکی قرار می گیرد، جوهرافشان است. رسام های جوهر افشان بیشترین کاربرد را در ایران دارند. روش کار این نوع پلاترها شبیه به پرینترهای جوهرافشان است ولی در سایزی بزرگتر. جوهر به صورت قطره ای از سوزن های بسیار بر روی کاغذ پاشیده شده و تصاویر بر روی کاغذ چاپ می شوند.

پلاترهای جوهرافشان برای بدست آوردن تصاویر بزرگ و رنگارنگ مناسب هستند. شرکت های تبلیغاتی و طراحان گرافیک برای چاپ آگهی ها و بیلبوردها، از این نوع پلاتر استفاده می کنند. پلاترهای جوهر افشان در مدل های متنوعی موجود هستند. از جمله می توان به پلاترهای جوهرافشان حرارتی و پیزوالکتریک اشاره کرد.

کاتر پلاتر یکی از انواع پلاترها

کاتر پلاترها نسل جدید دستگاه های پلاتر غلطکی می باشند. با استفاده از این نوع رسام مدرن و پیشرفته می توانید اشکال مختلف را برش دهید. کاتر پلاترها بیشتر برای ساخت علائم و تابلوهای هشدار، بیلبوردهای تبلیغاتی، طرح های گرافیکی برای تزیین خودرو و ... مورد استفاده طراحان حرفه ای قرار می گیرند. روش کار این دستگاه شبیه به دیگر انواع پلاترها می باشد، با این تفاوت که به جای قلم یک تیغه باریک و بسیار تیز برای برش اشکال دارد.

از کاتر پلاتر می توان برای تولید برش های آماده میلر، برچسب های شبرنگ وینیل و نیز انواع گرافیک های تزیینی استفاده کرد. همچنین تمامی عملیات برش در این دستگاه به صورت خودکار انجام می شود.

برندهای سازنده پلاتر

می توان گفت که تمام شرکت هایی که در زمینه تولید دستگاه های چاپ فعالیت دارند، دستی نیز بر تولید انواع پلاترها دارند. از جمله برندهای تولید کننده پلاتر می توان به شارپ، اچ پی، اپسون، کونیکا مینولتا و ... اشاره کرد. هر یک از این شرکت ها، پلاترهایی با کاربری مختلف، اندازه و تکنولوژی متفاوت چاپ روانه بازار می کنند.

پلاترهای اچ پی

اچ پی یکی از برندهایی است که در زمینه تولید پلاتر فعالیت بالایی دارد. بیشتر پلاترهای تولید شده توسط HP از نوع جوهر افشان است و با رنگ های مختلف موجود می باشد. زیرا این نوع چاپگرها مشتری های بیشتری دارند و تقریبا همه جا کاربرد دارند. بسیاری از مدل های جوهرافشان پلاتر اچ پی در ایران یافت می شود. البته این بدان معنا نیست که برند اچ پی از دیگر انواع پلاترها غافل شده است. ابدا چنین نیست و در بین محصولات این برند می توان کاترپلاترها، پلاترهای تخت عریض و نمونه های قدیمی تر درام پلاتر را نیز مشاهده کرد.

پلاترهای کونیکا مینولتا

هرکس که در بازار محصولات چاپ و نشر باشد، حتما نام شرکت ژاپنی کونیکا مینولتا را شنیده است. شاید همه تصور می کنند که کونیکا مینولتا تنها تولید کننده دستگاه کپی چند منظوره اداری است اما در واقعیت صحیح نیست. زیرا کونیکا مینولتا دستگاه های پلاتر را آن هم در ابعاد بزرگ تولید می کند. بسیاری از پلاترهای کونیکا مینولتا برای چاپ تابلوهای تبلیغاتی بزرگ به کار می روند.

برخی از مدل های عریض و بزرگ پلاتر کونیکا برای چاپ بر روی تابلوهای فلزی کاربرد دارند. این تابلوها برای استفاده در فضای باز و در هر شرایط جوی مناسب می باشند. کاتر پلاترها نیز جز تولیدات کونیکا مینولتا می باشد. البته به تعداد محدودتری.

برند اپسون از انواع پلاترها

اپسون نامی است که به ویژه در ایران زیاد شنیده می شود. اپسون در کنار برند خوشنام اچ پی تقریبا هر نوع پلاتر را تولید می کند. البته پلاترهای اپسون که در ایران یافت می شوند بیشتر به شکل جوهرافشان هستند اما اپسون تمامی انواع پلاتر را تولید می کند. پلاترهای اپسون در سایزهای مختلفی موجود هستند. برخی از آنها را می توان برای چاپ بیلبوردهای بزرگ تبلیغاتی به کار برد و برخی دیگر برای چاپ تابلو و پوستر مناسبند.

گفتنی است که برند محبوب اپسون در زمینه تولید نسل جدید پلاترها یعنی کاتر پلاتر نیز فعالیت قابل توجهی دارد. کاتر پلاترهای اپسون با کیفیت، دقت و سرعت بالا در اختیار کاربران حرفه ای قرار گرفته است. این دستگاه های مدرن در ساخت انواع تابلوها، علائم و ... به طراحان گرافیک ماهر کمک می کنند.

پلاترهای برند کانن

کانن نیز یکی از برندهای محبوب است که پلاترهای تولیدی آن در ایران به راحتی قابل دسترسی است. کانن نیز مانند برندهای اپسون و اچ پی نقش پر رنگی در تولید انواع پلاترها دارد. پلاترهای تخت و جوهر افشان با عرض های متفاوت و کاتر پلاتر از تولیدات کانن است که در این بین سهم عمده متعلق به پلاترهای جوهرافشان می باشد. این محصولات با تعداد رنگ های متفاوت، سرعت، دقت و ابعاد مختلفی در بازار وجود دارند.

برندهای متفرقه

علاوه بر برندهای ذکر شده شرکت های دیگری نیز در زمینه تولید انواع پلاترها فعالیت دارند. بیشتر این شرکت ها چینی هستند و محصولاتشان نیز از کیفیت قابل قبولی برخودار است. از جمله این برندها می توان از BOYI، TENETH، NICECOLOR، MOMO، 31 DU، PHAETON و ... نام برد.

جهت کسب اطلاعات در مورد انواع پلاترها کلیک کنید.

جدیدترین دستگاه های پلاتر

جدیدترین پلاترها

جدیدترین پلاترها نیز درست مثل سایر دستگاه های اداری و الکترونیکی، هر ساله بروز می شوند. این بروزرسانی پلاتر ها را نیز هر ساله ارتقا می دهد. و در کنار بالا بردن کیفیت و کارایی این دستگاه ها، به آن ها قابلیت های جدیدی را می بخشد. که سطح انتظارات کاربران و مشتریان را به سطحی کاملا جدید می برد. بعلاوه که سرعت ارتقا و پیشرفت پلاتر ها در هر سال نسبت به سال گذشته بیشتر می شود.

این پیشرفت به شکلی است. که جدیدترین دستگاه های پلاتر دیگر هیچ شباهتی به دستگاه های اولیه ندارند. پلاتر های میان رده جدید و آخرین مدل از پرچمداران قبلی بهتر هستند. و به همین ترتیب پایین رده های جدید از میان رده های قبلی. اما با این سرعت سر سام آور پیشرفت، همگام ماندن با جریان و شناخت جدیدترین دستگاه های پلاتر و هر مدل، کار بسیار دشواری شده است.

 

ارتباط بیشتر با اتصالات بیشتر

جدیدترین پلاترها در یکی از مهم ترین قابلیت هایی که کسب کرده اند. مجهز به پورت های اتصال بیشتری شده اند. اتصالات بیشتر، امکانات متعددی را در اختیار یک دستگاه اداری می گذارد. چرا که در وهله اول ماهیت این دستگاه ها الکترونیکی می باشد. و برای عملکرد بهینه، نیاز به جابجایی اطلاعات دارند. با آسانتر شدن هر چه بیشتر ارتباط با این دستگاه ها، شما می توانید. گردش کار های متنوع تری را برای آن ها تعریف کنید. و این دستگاه ها را بدون نیاز حضور اپراتور حرفه ای، در فعالیت ها و فرآیند های بیشتری دخیل کنید.

در نسل جدید پرینتر ها علاوه بر درگاه usb نسل جدید، که قدرت جابجایی و انتقال اطلاعات با سرعتی بسیار بیشتر را دارد. ارتباط دهنده های Wi-Fi نیز وجود دارد. قابلیت اتصال این دستگاه ها به شبکه های Wi-Fi می تواند. بسیاری از آپشن های مختلف را پیش روی کاربران بگذارد. شما می توانید با سرعتی چندین برابر بیشتر و از طریق فناوری Wi-Fi Direct پرونده ها و اطلاعات خود را به پلاترتان بفرستید.

استفاده از پلاتر ها به عنوان منابع اشتراکی، یکی دیگر از کاربرد های بسیار مهم حضور Wi-Fi در این دستگاه ها است. بسیاری از ادارات شلوغ یا دانشگاه ها و همچنین مجتمع های مسکونی، به جای چند دستگاه اداری و خدمات دهنده، از یک دستگاه به عنوان منبع اشتراکی استفاده می کنند. پلاتر ها نیز به این ترتیب می توانند. به عنوان یک منبع اشتراکی مورد استفاده قرار بگیرند. و هر فرد در هر زمان که به چاپ یک پوستر نیاز داشت. آن را در شبکه Wi-Fi پلاتر قرار دهد.

همچنان بزرگ و دست و پا گیر

علی رغم همه پیشرفت هایی که این دستگاه ها داشته اند. اندازه و ابعاد فیزیکی آن ها تقریبا بدون تغییر باقی مانده است. امکان چاپ در ابعاد بسیار بزرگ یکی از ویژگی های بخصوص پلاتر هاست. که هیچ دستگاه دیگری این امکان را ندارد.

اما خود این امکان برای برخی کاربران و برخی کاربری ها، یک مشکل قلمداد می شود. چرا که عمدتا اندازه دهانه پلاتر ها آن قدر بزرگ است که نگهداری از آن ها را بسیار سخت می کند. این در کنار مشکل اولیه ای است که خود پلاتر ها نیز فضای بسیار زیادی را اشغال می کنند که ممکن است همه کسب و کار ها و دفاتر ارائه دهنده خدمات چاپ و تکثیرات این فضا را در دسترس نداشته باشند.

پلاتر ها عمدتا در سه اندازه ساخته شده اند. و برای فروش به بازار ها عرضه می شوند. اندازه های پلاتر ها عمدتا یکی از سه اندازه 24 اینچی (معادل A1)، 36 اینچی (معادل A0+) و 44 اینچی (معادل A0) می باشد. البته این اندازه ها برای چاپ پوستر ها و بنر هایی در ابعاد معمول بسیار کاربردی می باشد. اما نیاز بخشی از کاربران صرفا محدود به کیفیت خارق العاده ای می شود. که پلاتر ها ارائه می دهند. از این رو اندازه بزرگ و حجیم این دستگاه ها برای آن ها دست و پا گیر محسوب می شود.

یکپارچگی، یک پله بالاتر جدیدترین پلاترها

علت اصلی موفقیت آمیز بودن کار برخی کسب و کارها های مرتبط با صنعت چاپ و تکثیرات، یکپارچگی شبکه کار آن هاست. استفاده از گران قیمت ترین دستگاه ها یا ماشین های اداری با بیشترین قابلیت ها و امکانات، لزوما پیشرفت و راندمان کاری بالا را به دنبال ندارد. بلکه در درجه اول این یکپارچگی و سازگاری بین بخش های مختلف شبکه کار و عملکرد دستگاه های شماست که امکان انجام گردش کار ها و سفارشات متنوع تری را به شما می دهد و می تواند توان کاری شما را به سطوح بالاتر ارتقا دهد.

در ساخت و طراحی ساز و کار عملکرد جدیدترین دستگاه های پلاتر سعی شده است. رابط های کاربری موثری برای ارتباط با سایر برنامه ها و دستگاه ها، به صورت اختصاصی در نظر گرفته شود. به این ترتیب که افزونه های بخصوصی بر روی برخی مدل های پلاتر، امکان برقراری ارتباط اختصاصی پلاتر با مایکروسافت آفیس را به شما می دهد. یا شما می توانید. با استفاده از یک ماژول اختصاصی شده، به طور مستقیم از روی پلاتر خود به اتوکد دسترسی داشته باشید.

این افزونه ها برقراری ارتباط با این برنامه ها را تا چندین برابر ساده تر و موثر تر می کند. همچنین دقت و کیفیت چاپ را نیز بالاتر می برد. و عامل خطای انسانی را نیز محو می کند. چرا که بسیاری از فایل هایی که برای چاپ به پلاتر ها فرستاده می شوند. فایل هایی تحت اتوکد یا مایکروسافت آفیس هستند. درواقع بررسی مجدد این فایل ها و امکان ویرایش مستقیم آن ها از روی پلاتر، می تواند. دقت و کیفیت خروجی چاپ را ارتقا بخشد.

دقت و کیفیت خارق العاده

یکی از اصلی ترین مواردی که در ساخت جدیدترین دستگاه های پلاتر، هر ساله مورد ارتقا و بهبود چشمگیری قرار می گیرد. افزایش دقت و وضوح چاپ می باشد. ارائه کیفیت بالاتر را به جرات می توان از مهم ترین عوامل کاربرد پلاتر ها بر شمرد. و چاپگر های پلاتری را همواره در این زمینه پیشتاز دانست. اما سازندگان بزرگ پلاتر ها مثل hp و اپسون به همین کیفیت قانع نشده اند و هر ساله در حال افزایش دادن آن هستند.

دقت چاپ نیز امر مهمی در چاپ جوهر افشان می باشد. پلاتر ها برای چاپ نقشه های صنعتی و پلان های مهندسی و بلوپرینت ها کاربرد بسیاری دارند. از این رو رعایت شدن همه جزئیات، حتی ریز ترین آن ها، اهمیت بسیاری در چاپ پلاتر دارد. اما برای بهتر فهمیدن چگونگی ارتقا کیفیت و دقت این دستگاه ها، بهتر است نگاهی کوتاه به اساس عملکرد پلاتر داشته باشیم.

چاپ جوهرافشان جدیدترین پلاترها

فرآیند چاپ پلاتر ها مبتنی بر چاپ جوهر افشان می باشد. به این ترتیب که هسته مرکزی پلاتر پس از تبدیل اطلاعات کامپیوتری به زبانی قابل فهم و درک آن ها، به نازل های مکانیکی دستور می دهد. تا در مختصات صحیح قرار گیرند. سپس بر اساس سیستم رنگ گذاری رایج در صنعت چاپ و تکثیرات؛ یعنی سیستم 5 رنگی CMYKB، به هر نقطه رنگ صحیح را که از ترکیب رنگ های سرخابی، فیروزه ای، زرد، مشکی و طوسی حاصل می شود، نسبت می دهد و برای سایر نقاط این صفحه نیز همین کار را تکرار می کند.

در ساخت و طراحی مکانیسم چاپ جدیدترین دستگاه های پلاتر سعی شده است تا در مرحله اول دقت نازل ها افزایش یابد. برخی از مدل های جدید حتی استفاده از 2 نازل را انتخاب کرده اند تا سرعت چاپ را نیز افزایش دهند. همچنین سعی شده است تغییرات موقعیت نازل ها دقیقتر باشد تا در عین حفظ کیفیت، وضوح بیشتری تامین گردد. وضوح برخی از پلاتر های جدید به 2400 dpi نیز رسیده است که در نوع خود کم نظیر است.

برخی دستگاه های دیگر از بین جدیدترین دستگاه های پلاتر به این حد بسنده نکرده اند. مدل hp DesignJet Z9+ مجهز به یک اسپکتروفوتومتر شده است. تا نهایت دقت را در رنگ آمیزی و خلق رنگ های کامپیوتری به کار ببرد. اسپکتروفوتومتر درست مثل یک چشم عمل می کند و شدت رنگ بازتاب شده را تشخیص می دهد. به این ترتیب کیفیت اسناد رنگی چاپ شده توسط این مدل درست مثل یک هنر تمام عیار است. و آنگونه می باشد که یک انسان واقعی از دیدن آن راضی می شود.

ارتباطات نوین در قالب زبانی جدید

قابلیت ها و فناوری های نوینی که این دستگاه ها یدک می کشند. نیازمند سطح جدیدی از ارتباطات می باشد. این سطح از ارتباطات، پرینترها را مستلزم می کند. که دامنه وسیع و گسترده تری از اطلاعات کامپیوتری را در مدت زمانی کوتاه تر و با احتمال بروز خطای کمتر، بخوانند، درک کنند و دستورات را عملی سازند.

اساس درک و فهم اطلاعات در ماشین های اداری، مبتنی بر دو قطعه انکودر و دکودر و مجموعه ای مدارات الکتریکی و الکترونیکی می باشد. اطلاعات کامپیوتری توسط یک انکودر رمزنگاری می شوند و پس از رسیدن به پلاتر، توسط قطعه دکودر رمزگشایی می شوند. اما این ترتیب انتقال اطلاعات ممکن است. زمان زیادی را بطلبد یا دامنه محدود تری از اطلاعات کامپیوتری را پوشش دهد.

جدیدترین دستگاه های پلاتر از یک زبان کاملا جدید برخوردار می باشند. این زبان که مخصوص صنعت چاپ و تکثیرات می باشد. توسط ادوبی خلق شده است و قابلیت این را دارد که متون، عکس ها و تصاویر گرافیکی را به یک فرمت قابل خوانش و چاپ توسط دستگاه های چاپ و تکثیرات تبدیل کند. این زبان به منظور ارتقا و توسعه اشیا و پرونده های الکترونیکی در درک و فهم ماشین های اداری خلق شده است.

خرید و سفارش جدیدترین پلاترها 

شما می توانید با انتخاب یک دستگاه پلاتر از بین جدیدترین دستگاه های پلاتر موجود در بازار، قابلیت ها و توان تولیدی خود را به سطح کاملا جدیدی ارتقا دهید. و از رقیبان خود پیشی بگیرید. دستگاه های جدید در عین مقرون به صرفه بودن و ارائه مدل های اقتصادی، قابلیت هایی دوچندان را ارائه می دهند. نیاز کمتری به حضور اپراتور دارند و به شما امکان قبول سفارشات متنوع تری را می دهند.

انتخاب جدیدترین دستگاه های پلاتر در قیمت ها، مدل ها و حالت های مختلفی امکان پذیر است. از این رو خرید چنین دستگاه هایی برای هر طیفی از مشتریان و متقاضیان خرید پلاتر آخرین مدل، ممکن می باشد. کافیست با توجه به نوع کاربری خود و انتظاراتی که از یک دستگاه پلاتر دارید. چند مدل را انتخاب کنید. در نهایت نیز پس از مطالعه ویژگی های هر مدل در سایت کپی ایران، یک مدل مطلوب را نهایی کنید.

اما به خاطر داشته باشید. که حتما خرید خود را از یک فروشنده معتبر و مطمئن انجام دهید. با خرید از یک فروشنده معتبر و مطمئن مثل کپی ایران، هم از کیفیت و سلامت دستگاه خریداری شده و هم از بهینه و مقرون به صرفه بودن قیمتی که بابت خریداری دستگاه پرداخته اید آسوده خاطر می شوید.

پلاتر چیست؟

پلاترها

پلاترها دستگاه هایی هستند که به صورتی تخصصی چاپ با کیفیت بسیار بالا را انجام می دهند. این دستگاه ها در انواع و مدل های مختلفی توسط سازندگان گوناگون تولید و برای فروش به بازار های سر تا سر جهان عرضه می شوند. اما چه چیزی پلاتر ها را اینقدر منحصر به فرد و متفاوت با سایر چاپگر ها کرده است؟ در ادامه به معرفی این دستگاه ها و انواع آن ها خواهیم پرداخت.

مشخصات پلاترها

برای چاپ و تهیه اسناد کاغذی از بسیاری از داده های رایانه ای، شما احتیاج به در نظر گرفته شدن و ملموس بودن تمام جزئیات دارید. در واقع در چاپ بخشی از اسناد، کیفیت و دقت چاپ حرف اول را می زند. به عنوان مثال رعایت شدن وضوح کوچکترین جرئیات نیز در نقشه های صنعتی یا پلان های مهندسی اهمیت بسیاری دارد. یا در پوستر ها و بنر هایی که قرار است. در ابعادی بسیار بزرگتر از چاپ های معمول، چاپ شده و نصب شوند، وضوح و خوانایی بخش های مختلف اهمیت بسیاری دارد.

در چنین شرایطی شما نمی توانید. به رزولوشن چاپگر های دیجیتالی تکیه کنید. که بر اساس تکنولوژی چاپ لیزری کار می کنند. اکثر چاپگر ها معمولا با تابش لیزر به تونر کارتریج های رنگی و سیاه و سفید، مقداری از آن را ذوب می کنند و روی هر قسمت کاغذ می ریزند. همچنین رزولوشن این چاپگر ها در بهترین پرچمداران، 1200* 1200 dpi می باشد. این رزولوشن و این ساز و کار، ممکن است. سبب اختلاط رنگ ها، یا از دست رفتن وضوح کافی در اندازه های بزرگ شود.

از این رو شما نیاز به دستگاهی خواهید داشت که اولا مبتنی بر تکنولوژی دیگری کار کند که از اختلاط رنگ ها جلوگیری و قادر باشد نهایت دقت را در فرآیند چاپ رعایت کند. همچنین بتواند وضوح بیشتری را به کاربر ارائه دهد. پلاتر ها دستگاه هایی هستند. که دقیقا به همین منظور و با همین قابلیت ها ساخته می شوند.

کیفیت

رزولوشنی که یک پلاتر به شما ارائه می دهد از 2400* 2400 dpi آغاز می شود و ممکن است. تا 4000* 4000 dpi برسد. همچنین فناوری عملکرد این دستگاه ها بر اساس چاپ جوهرافشان می باشد. از این رو دقت حداکثری در چاپ اسناد و اوراق شما رعایت می شود. پلاتر ها برای چاپ پوستر ها، تصاویر و بنر هایی در ابعاد بزرگ، چاپ نقشه ها و پلان ها و همچنین اسنادی با جزئیات متعدد و ریز، بسیار مناسب می باشند.

ویژگی های پلاترها

پلاتر ها معمولا اندازه های بسیار بزرگتری از یک دستگاه چاپگر یا چندکاره اداری دارند. این دستگاه ها یک رول بسیار طویل از کاغذ را درون خود نگه می دارند و با عبور آن از محفظه خروجی، به نازل های جوهر و کارتریج فرصت رنگ آمیزی و انجام چاپ را می دهند. اطلاعات تصاویر کامپیوتری توسط بخش انکودر رمز گذاری می شوند و پس از رسیدن به دستگاه توسط دکودر رمزگشایی می شوند و مورد خوانش قرار می گیرند. در نهایت نیز بخش مکانیکی دستگاه، نازل ها را در هر لحظه حرکت داده و در قسمت صحیح قرار می دهد.

دقت

در طی این فرآیند، جزئیات با دقت بسیار زیادی چاپ می شوند. همچنین شرکت های سازنده، ساز و کار های کنترلی مختلفی را بر روی این دستگاه ها قرار می دهند تا از بروز اشتباه، در هم فرو رفتگی رنگ ها و به طور کلی کاهش کیفیت چاپ جلوگیری شود. این دقت و کیفیت، قابلیت به کار گرفته شدن در ابعادی به طول 2 الی 3 متر را نیز دارا می باشد. به این ترتیب پلاتر به شما امکان چاپ با کیفیتی بسیار بالاتر را در ابعاد بزرگ نیز می دهد.

سیستم رمز گذاری

پلاترها و به طور کلی دستگاه های چاپ رنگی مبتنی بر سیستم رمز گذاری 5 رنگی کار می کنند. بر این اساس، این دستگاه ها چهار رنگ فیروزه ای، سرخابی، زرد، مشکی و طوسی را با یک دیگر ترکیب می کنند تا هر رنگی از طیف رنگی قابل مشاهده توسط چشم انسان را بسازند. این سیستم چاپ رنگی به هر پنج رنگ اولیه، چه در قالب تونر کارتریج و چه به صورت جوهر نیاز دارد.

مزایا

همانطور که پیشتر اشاره شد، کیفیت پلاتر ها و امکان چاپ در ابعاد بزرگ، اصلی ترین مزایای این دستگاه ها می باشند. همچنین ثابت و مانا بودن رنگ ها پس از پرینت و عدم بازتابش نامطلوب رنگ ها نیز از مزایای مهم این دستگاه ها به شمار می روند. ایجاد گرادیان های رنگی طبیعی، خطوط شفاف و نقاط دقیق و کنتراست های واضح، همگی کیفیت و اثرگذاری اسناد، پوستر ها و پلان های شما را تا چندین برابر افزایش می دهند.

اما در کنار این مزایا، پلاتر ها ویژگی های بخصوصی دارند. که کار با آن ها را برای عده ای از کاربران دشوار می کند. به پلاتر ها باید مدام رسیدگی شود. و از صحت عملکرد قطعات آن اطمینان حاصل شود. چرا که بروز خطا در هر یک از قسمت های آن ممکن است. خساراتی را به دستگاه یا کسب و کار شما عمل کند. همچنین برخی از پلاتر ها برای عملکرد نیاز به حضور انواع رنگ های جوهر دارند. و از این رو با فقدان حتی یک جوهر، قادر به عملکرد نخواهند بود.

معایب

بعلاوه که هزینه چاپ جوهر افشان بسیار بیشتر از چاپ دیجیتالی لیزری می باشد. جوهر ها و مواد اولیه و مصرفی دستگاه نیز قیمت بسیار بیشتری دارند. بعلاوه خروجی دستگاه قابل تنظیم در اندازه های مختلف نمی باشد و شما برای چاپ بر روی اندازه های کوچکتر از دهانه پلاتر، ناچار به استفاده از تمام طول دهانه دستگاه خواهید بود. این موضوع هزینه های پرت کسب و کار شما را بالا برده و راندمان را پایین می آورد.

به طور کلی پلاتر ها به گروهی از کسب و کار هایی توصیه می شود. که حرفه ای هستند. و در انجام سفارشات و گردش کار های خود نیاز به دقت خارق العاده پلاتر دارند. چرا که این دستگاه ها نیازمند اپراتوری حرفه ای تر و پرداخت هزینه های بیشتری هستند. در واقع چاپ با پلاتر، هزینه تمام شده بیشتری را برای مشتری به دنبال خواهد داشت.

مدل های مختلف پلاترها

پلاترها در مدل های مختلفی ساخته می شوند. و در دسترس کاربران و متقاضیان خدمات اداری قرار می گیرند. هر یک از این مدل ها قابلیت های بخصوصی دارند. که آن پلاتر را برای طیف خاصی از امور، ایده آل و متناسب می کند. توصیه می شود. پیش از اینکه به انتخاب یک مدل اقدام کنید. برآوردی از نیازهای اداری خود و انتظاراتی که از یک دستگاه پلاتر دارید را در نظر داشته باشید.

اصلی ترین  تنوع پلاتر ها

اصلی ترین عامل تفاوت و تنوع پلاتر ها، اندازه دهانه خروجی پلاتر و در واقع بیشینه عرض چاپ این دستگاه ها می باشد. پس از این عامل، مواردی از قبیل کیفیت و وضوح چاپ، نوع کاربری و امکانات بخصوصی که این دستگاه ها ارائه می دهند. نیز ممکن است سبب تفاوت این پلاتر ها شود.

اما از بین مدل های گوناگونی که تحت عنوان پلاتر برای فروش در دسترس کاربران و مشتریان می باشد. برخی از مدل ها مزیت های بیشتری دارند. این مزایا سبب شده است. که این مدل ها، برای طیف خاصی از امور اداری کاملا ایده آل شوند. یا آن ها را به ارائه خدمات برای طیف گسترده تری از امور اداری قادر سازد.

لیست مدلهای متفاوت پلاترها

دستگاه HP DesignJet T100 و سایر مدل های این سری HP DesignJet به علت قیمت مقرون به صرفه و همچنین کیفیت بالا طرفداران بسیاری دارد. دستگاه Epson SureColor T3170، از دیگر دستگاه هایی است که به علت کیفیت بسیار بالا و سرعت بسیار عالی جز بهترین پلاتر های موجود در بازار است. از سوی دیگر مدل های Epson SureColor T5170 و Canon imagePROGRAF Ipf770 به علت ارائه اندازه چاپ بسیار بزرگ A0 (معادل 36 اینچ) برای چاپ پلان و شماتیک در ابعاد بزرگ، آن هم در عین حفظ کیفیت بسیار عالی می باشد.

این لیست بر اساس جدیدترین مدل های پلاتر در سال 2019 تهیه شده است. و طبیعتا مدل های سنوات گذشته نیز کیفیت بسیار خوبی را از خود به نمایش می گذارند. بهترین راه انتخاب و خرید از بین مدل های قدیمی تر، انتخاب مدل های استوک می باشد. به این ترتیب شما قادر به دریافت کیفیتی مشابه با دستگاه های جدید و نو خواهید بود. در حالیکه هزینه بسیار کمتری را خواهید پرداخت.

خرید پلاترها

خرید پلاتر در مدل ها و پیکربندی های مختلفی امکان پذیر است. اما این تنوع در عین انتخاب های مختلفی که به این وسیله دست کاربران را باز می گذارد. انتخاب را بعضا بسیار دشوار نیز می کند. از این رو توصیه می شود. با در نظر داشتن نیازها و انتظاراتی که از یک پلاتر دارید. دایره انتخاب های خود را محدود تر و در نهایت منحصر به چند مدل بخصوص نمایید. به این ترتیب شما قادر به بررسی دقیق تر و انتخاب مدلی با بیشترین همخوانی و سازگاری با کسب و کار خود خواهید بود.

دستگاه هایی با بیشترین امکانات یا گرانترین قیمت، لزوما دستگاه های ایده آلی برای کسب و کار شما نمی باشند. بهترین دستگاه، دستگاهی است که بیشترین سازگاری را با سایر بخش های کسب و کار شما و سایر دستگاه ها داشته باشد. به این ترتیب شما به یکپارچه کردن گردش کار های مختلف قادر می شوید. و در نهایت راندمان کاری بیشتری را شاهد خواهید بود.

اولین گام در خرید

به عنوان اولین گام، اندازه کار های خود را در نظر بگیرید. و یک پلاتر با اندازه مطلوب و مورد نیاز انتخاب کنید. پلاتر های 24 اینچی و 36 اینچی که در عرض های A1 و A0 چاپ را انجام می دهند، پر فروش ترین پلاتر ها هستند. سپس شما می توانید با مطالعه ویژگی های بخصوص هر پلاتر در سایت کپی ایران، مدل ایده آل را بر گزینید.

امکان خرید هر مدل در حالت های آکبند، استوک و بازسازی شده نیز وجود دارد. شما می توانید. با انتخاب مدل های دست دوم یا استوک، کیفیت و کارایی دستگاه های آکبند را دریافت کنید، در حالی که مبلغ خیلی کمتری برای خریداری پلاتر می پردازید. به این نحو شما قادر به صرفه جویی در هزینه های اولیه کسب و کار خود خواهید بود. چرا که قیمت همواره یکی از اصلی ترین عوامل موثر در خرید پلاتر و دستگاه های اداری می باشد.

سفارش

امروزه امکان خرید پلاتر از روش های مختلفی ممکن می باشد. اما بهتر است با خرید پلاتر از یک فروشنده معتبر و مطمئن، هم از کیفیت و سلامت دستگاه خریداری شده و هم از معقول و بهینه بودن قیمت آن اطمینان حاصل کنید. فروشگاه کپی ایران عرضه کننده انواع مدل های پلاتر و لوازم و مواد مصرفی این دستگاه ها می باشد.

شما حین خرید از کپی ایران، گزینه های متنوعی پیش روی خود دارید. که همگی به لحاظ سلامت و قیمت رقابتی و درجه یک می باشند. همچنین کپی ایران، امکان خرید این دستگاه ها در حالت های استوک و مدل های بازسازی شده را نیز به مشتریان خود می دهد. همچنین شما می توانید. ویژگی های هر مدل را در سایت کپی ایران مطالعه کرده و به سادگی یک تماس، سفارش خود را ثبت کنید.

پلاتر لیزری

پلاتر لیزری

پلاتر لیزری جزو پیشرفته ترین انواع پلاتر در بازار به شمار می رود. که ویژگی های منحصر به فرد فراوانی دارد. ممکن است برخی افراد با ضرورت وجود پلاتر در شرکت های عمرانی، آتلیه های عکاسی، چاپخانه ها و شرکت های مهندسی آشنا نباشند و تصور کنند که تمام کار هایی که پلاتر انجام می دهد. را می توان به کمک دستگاه فتوکپی پوشش داد. در حالی که بزرگ ترین فتوکپی ها نیز نهایتا می توانند. روی کاغذ هایی با حداکثر سایز A3 چاپ نمایند. اما مشاغل مذکور گاها به چاپ روی کاغذ های بزرگ تری نیاز دارند. و این کار را به کمک پلاتر یا رسام به انجام می رسانند. بنابراین وجود یک رسام با کیفیت برای تهیه ترسیم های خاص کاملا ضروری است.

رسام ها از لحاظ تکنولوژی چاپ به سه دسته تقسیم می شوند: رسام های جوهر افشان، لیزری و قلمی. در این میان، تکنولوژی لیزری جدید ترین تکنولوژی به کار رفته در این نوع دستگاه هاست که موجب افزایش ظرافت، دقت و کیفیت چاپ ترسیم ها گشته است. در ادامه قصد داریم. بیش تر با این نوع از پلاتر ها آشنا شویم.

ویژگی های پلاتر لیزری

پلاتر لیزری همانند فتوکپی های لیزری از نیروی الکترواستاتیک جهت انتقال طرح به اوراق استفاده می کند. به این صورت که با تابیدن لیزر روی درام، ذرات باردار تونر روی درام می نشینند. و سپس به کاغذ منتقل می شوند. سپس این تونر ها با قرار گرفتن در معرض گرما به خورد کاغذ می روند. مواد مصرفی اصلی این دستگاه شامل درام، تونر و دولوپر (developer) هستند.

پلاتر های لیزری همانند دستگاه های فتوکپی و اسکنر، در دو نوع رنگی و سیاه و سفید در بازار موجود هستند. تونر مصرفی این دستگاه باید به تناسب مدل دستگاه خریداری شود. به منظور کاهش هزینه مواد مصرفی می توان از تانک تونر نیز در رسام ها استفاده نمود.

 ترسیم های دقیق

در چاپ نقشه ها و ترسیم های فنی و مهندسی، مقیاس ها و اندازه ها به شدت با اهمیت هستند. بنابراین یکی از فاکتور های مهم برای خریداران این دستگاه درصد خطای آن است. دقت رسم در مدل های لیزری به قدری بالاست. که دقت خطا در برخی از مدل ها به میزان 0.2 میلی متر تقلیل یافته. یکی از عواملی که سبب پایین آمدن خطا در این دستگاه ها می شود، روش پخت تونر است.

در مدل های قدیمی، غلطک های پرسی گرمایی تونر را تثبیت می کردند. این امر باعث می شد. تا هنگام چرخش غلطک، تونر پخش شده و خطوط و نقاط دچار پهن شدگی شوند. اما در مدل های جدید تر، عملیات تثبیت تونر توسط گرمای حاصل از سیستم فیوزینگ صورت می گیرد. بدین ترتیب هم در مصرف انرژی دستگاه صرفه جویی می شود و هم با پخت غیر مستقیم تونر، دیگر خطر کشیده شدن خطوط و علامت ها وجود ندارد.

انواع جدید پلاتر لیزری، علاوه بر قابلیت پلات، از قابلیت اسکن و کپی ترسیم های بزرگ (حتی تا سایز A0) برخوردار می باشند. معروف ترین برند های تولید کننده پلاتر لیزری شامل اسه، اچ پی، اپسون و کنون می باشند.

پلاتر قلمی

پلاتر قلمی

پلاتر قلمی که آن را با نام رسام نیز می شناسند، در سه نوع قلمی، لیزری و جوهر افشان تولید و به بازار عرضه می شود. هر کدام از این سه نوع پلاتر ویژگی های خاصی دارند و همین امر موجب می شود که خریداران به سمت خرید مدل مخصوصی تمایل پیدا کنند. تکنولوژی به کار رفته در پلاتر های لیزری و جوهر افشان فرق خاصی با فتوکپی ها و پرینتر های لیزری و جوهر افشان ندارد.

در پلاتر های لیزری از نیروی الکترواستاتیکی برای چاپ تصاویر استفاده می شود. در حالی که رسام های جوهر افشان از کارتریج های جوهری برخوردار هستند. اغلب افراد با این دو نوع از تکنولوژی های چاپ آشنایی دارند. اما پلاتر قلمی به نسبت کم تر شناخته شده است. در ادامه قصد داریم شما را با طرز کار این نوع از رسام ها آشنا سازیم.

پلاتر چیست؟

پلاتر یک دستگاه چاپ است که خروجی های رایانه را در ابعاد بزرگ چاپ می نماید. این دستگاه به دلیل توانایی در چاپ طرح های منحنی و سایز بزرگ، معمولا بیشتر جهت ترسیم های فنی، نقشه ها و چاپ تصاویر و متون بزرگ (عرض حدود 24 اینچ و حتی بیشتر) مورد استفاده قرار می گیرد.

طرز کار پلاتر قلمی

رسام های قلمی همان طور که از نامشان پیداست، عملیات چاپ را به کمک قلم انجام می دهند. این قلم های مخصوص در سایز ها و رنگ های گوناگون موجودند. روش چاپ در نوع قدیمی پلاتر های قلمی کاملا مکانیکی است. به طوری که طرح مورد نظر به کمک قلم دستگاه روی کاغذ ترسیم می گردد.

معایب

این نوع رسام ها برای چاپ متون مناسب نیستند. زیرا اولا کاراکتر های حروف باید به صورت جداگانه ترسیم شوند. ثانیا برای تغییر سایز خطوط و علامت های رسم شده، باید قلم را عوض نمود. بنابراین به طور کلی فرایند رسم با رسام قلمی زمان بر است.

اما از سویی دیگر رسم خطوط منحنی و ترسیم های پیچیده به کمک این نوع پلاتر ها به زیبایی و ظرافت خاصی قابل رسم هستند. جالب است بدانید که بازوی حرکتی پلاتر های قلمی، با قابلیت حرکت در طیف گسترده ای از زوایا، می تواند تمامی سطوح اوراق با ابعاد بزرگ را نیز پوشش دهد و طرح مورد نظر را روی آن ها پیاده نماید.

هزینه کمتر

هزینه کار با پلاتر های قلمی به نسبت انواع دیگر، بسیار پایین تر است. زیرا می توان از هر قلم و نوشت ابزاری برای ترسیم در این دستگاه استفاده نمود. بنابراین هزینه ای بابت تونر کارتریج و جوهر وجود نخواهد داشت. اما همان طور که ذکر شد، به دلیل مکانیکی بودن فرایند چاپ، سرعت ترسیم با این دستگاه بسیار پایین است. نکته منفی دیگر نیز عدم توانایی چاپ متن و کارکتر های مشابه است

جمع بندی

پلاتر های قلمی از اولین انواع پلاتر های اختراع شده بودند و این روز ها طرفداران چندانی ندارند. اما هنوز هم عده ای جهت مصارف مخصوصی به خرید این نوع رسام ها روی می آورند. قیمت مناسب، ظرافت ترسیم منحنی ها و توان شخصی سازی با قلم مورد نظر از جمله مهم ترین دلایل محبوبیت این پلاتر ها هستند.

قطعات پلاتر

قطعات پلاتر

قطعات پلاتر و لوازم یدکی این دستگاه ها امروزه یکی از مهمترین قطعات یدکی هستند. که به فروش می رسند. قطعات اولیه ای که بر روی پلاتر ها نصب هستند. به مرور زمان فرسوده می شوند. و با به پایان رسدن طول عمر مفید آنها مستلزم تعویض با قطعات جدید می شوند.همچنین برخی قطعات پلاتر به منظور افزایش کارایی و توان این دستگاه ها به فروش رسیده و به صورت مازاد به دستگاه افزوده می شوند.

قطعات پلاتر با توجه به کیفیت ساخت و طول عمر و همچنین نوع آن قطعه ممکن است. قیمت های متفاوتی داشته باشند. همچنین انتخاب قطعات با کیفیت از بین انبوهی از قطعات که سالیانه بیشتر و بیشتر نیز تولید می شوند. کار دشواریست که اغلب نیازمند مشاوره های تخصصی و دانش و تجربه کافی می باشد.

پلاترها و بخش های تشکیل دهنده

پلاتر ها یکی از انواع پرینتر هستند. که بر اساس فناوری چاپ جوهرافشان عملکرد دارند. این نوع پرنترها را می توان تخصصی ترین و حرفه ای ترین نوع پرینتر ها دانست. چرا که قابلیت های بسیاری بیشتری نسبت به پرنترهای لیزر معمول دارند. پلاتر ها قادر به چاپ در ابعاد بسیار بزرگتر و همچنین ارائه وضوح و دقت چاپ بسیار بالاتر هستند. این قابلیت ها به پلاتر ها توانایی انجام پروژه های متنوع تری را نیز می دهد.

کاربرد پلاتر

پلاتر ها عمدتا به منظور چاپ بنر، پوستر های بزرگ، نقشه ها و پلان های مهندسی و به طور کلی چاپ اوراق و اسنادی که نیازمند دقت بالاتر، ابعاد بزرگتر یا هردوی این موارد هستند. مورد استفاده قرار می گیرند. پلاتر ها قابلیت چاپ رنگی را نیز دارند. بیشتر پلاتر ها بر اساس سیستم رنگ گذاری CMYB کار می کنند و از چهار رنگ مشکی، فیروزه ای، سرخابی و زرد به منظور ایجاد ترکیب های رنگی مختلف بهره می برند.

 فناوری چاپ

همانطور که گفته شد پلاتر ها بر اساس فناوری چاپ جوهرافشان عمل میکنند. به این ترتیب که جوهرهای رنگی با نسبت های معین، در مختصاتی که پردازنده دستگاه اعلان می دارد، بر روی سطح کاغذ پاشیده می شوند. پلاتر ها در هر بخش از این پروسه از قطعات مختلفی بهره می برند. که برخی از آن ها مکانیکی و برخی دیگر الکترونیکی می باشند.

مشخصات و اطلاعات تصویری که قرار است چاپ شود. را یک انکودر یا رمز نگارنده به سیگنال های الکترونیکی قابل فهم برای دستگاه تبدیل می کنند. در نهایت نیز یک دکودر یا رمزگشاینده اطلاعات پردازش شده توسط دستگاه را به سیستم انتقال و پاشیدگی جوهر ها تحویل می دهد. قطعاتی مثل خورشیدی، نازل، پمپ، تسمه های کریج نیز وظیفه سهولت حرکت نازل های جوهر ها بر قسمت های مختلف صفحه چاپ را بر عهده دارند.

نگهداری پلاترها

همچنین نگهداری و استفاده از پلاتر ها مستلزم بهره وری از کیت هایی مثل کیت شارژ پلاتر (به منظور شارژ مجدد جوهر ها) و تمیز و سالم نگه داشتن هد (بخش خوانش و موقعیت یابی دستگاه) می باشد.

هر یک از این قطعات پس از مدتی ناگزیر باید تعویض شوند. استفاده از قطعات با کیفیت نه تنها کارایی و توان دستگاه را در حداکثر خود نگه می دارد، بلکه طول عمر و دوام بیشتری نیز داشته و سبب سلامت دستگاه شما می شود. خرید قطعات با کیفیت چه به صورت اورجینال و چه به صورت طرح از فروشگاه کپی ایران امکان پذیر می باشد. با خرید از ما هم از کیفیت و سلامت دستگاه و هم از بهینه بودن قیمت آسوده خاطر باشید.

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد قطعات پلاتر لطفا کلیک کنید.

پاور پلاتر

پاور پلاتر

پاور پلاتر یکی از مهم ترین قطعات پلاتر ها می باشد. چرا که وظیفه برق رسانی مداوم و دائمی را به دستگاه دارد. پلاتر ها به منظور استفاده از مدارات و بخش های الکترونیکی متعددی که دارند. نیازمند برق رسانی بی وقفه و با جریان ثابتی هستند. که بتوانند همه مراحل چاپ را بدون مشکل اجرا نمایند. از این رو قطعه پاور و مداراتی که نقش برق رسانی را بر عهده دارند. حائز اهمیت بسیاری هستند.

کاربرد

پاور پلاتر یک قطعه الکتریکی می باشد. که وظیفه برق رسانی به بخش های مختلف دستگاه و همچنین ایجاد یک جریان الکتریکی هم فاز و ثابت برای دستگاه را بر عهده دارد. این قطعه با توجه به نوع و مدل پلاتر معمولا از اختصاصیت برخوردار است. و لزوما پاور دستگاه های مختلف قابل نصب و راه اندازی بر روی سایر دستگاه ها نمی باشد. از این رو توصیه می شود پیش از اقدام به خرید پاور پلاتر، از هماهنگی و سازگاری آن با دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید.

پاور پلاتر معمولا به همراه یک آداپتور مورد استفاده قرار می گیرد. آداپتور وظیفه تبدیل ولتاژ بالای شهری به ولتاژ مستقیم قابل استفاده برای دستگاه را بر عهده دارد. توصیه می شود. به منظور افزایش طول عمر پاور و همچنین جلوگیری از بروز صدمات احتمالی و ناشی از نوسانات برق شهری، قطعات منبع تغذیه (آداپتور و پاور پلاتر) را به وسیله یک ترانس محافظت الکتریکی به برق شهری متصل نمایید.

اهمیت پاور پلاتر

این قطعه از پلاتر ممکن است به علت بروز مشکلات عملکردی یا نوسانات برق دچار خرابی یا سوختگی شود. همچنین با گذشتن طول عمر مفید آن، این قطعه ممکن است. درست مثل سایر قطعات پلاتر با مشکلات عملکردی موجه شود. در هر صورت این قطعات بعد از مدتی کارکرد، به تعویض احتیاج خواهند داشت. طول عمر مفید و دوام این قطعه ارتباط مستقیمی با کیفیت ساخت آن دارد. لذا توصیه می شود به منظور جلوگیری از تعویض چندباره و ورود صدمات متعاقبه به سایر بخش های دستگاه، پاور پلاتر را با کیفیت انتخاب کنید.

بخش های مختلفی از دستگاه پلاتر برای عملکرد خود به جریان الکتریکی نیاز دارند. مدارات انکودر و دکودر، سیم های اتصال و هم چنین بخش های متحرک نازل همگی به وسیله انرژی الکتریکی کار می کنند. بروز اخلال در برق رسانی این قطعات، یا همچنین بروز نوسانات غیرمترقبه نه تنها فرآیند چاپ را متوقف می سازند. بلکه ممکن است سبب بروز صدماتی به بخش های مختلف دستگاه نیز بشوند.

خرید

خرید پاور پلاتر در مدل های مختلف و همچنین به حالت های طرح و اصلی امکان پذیر می باشد. اما معمولا انتخاب قطعه همخوان و سازگار با دستگاه شما، که از یک سوی از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد. و از سوی دیگر قیمت مقرون به صرفه و مناسبی نیز داشته باشد. کار آسانی نیست. شما می توانید با خرید از یک فروشنده مطمئن و معتبر، خاطر خود را هم از سلامت و کیفیت پاور پلاتر و هم از مناسب بودن قیمت آن آسوده سازید.

فروشگاه کپی ایران عرضه کننده این قطعه و سایر قطعات پلاتر ها برای مدل های مختلف می باشد. با خرید قطعات جانبی خود از کپی ایران، از کیفیت و قیمت قطعات مطمئن خواهید بود.

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد پاور پلاتر لطفا کلیک کنید.

بهترین دستگاه پلاتر

پلاتر یکی از انواع مختلف دستگاه های چاپ است که در مراکز مختلف از جمله مراکز چاپ و نشر برای چاپ در تیراژ های بالا مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین مزایای این دستگاه چاپ کاهش هزینه با افزایش تعداد نسخه‌ های چاپی می باشد. بنابراین در صورتی که حجم کاری شما بالا است، خرید این دستگاه می تواند یک انتخاب مناسب برای شما در نظر گرفته شود.

بهترین دستگاه پلاتر

بهترین دستگاه پلاتر شامل دستگاهی می شود که بتواند تمامی نیاز های کاری شما از جمله کیفیت مورد تقاضا، حجم کاری مورد نیاز، سرعت کافی، نوع و تعداد رابط ها و غیره را تأمین کرده و شما را از خرید دستگاه مجزای دیگر بی ‌نیاز کند.

به این نکته توجه داشته باشید که همیشه بهترین بر اساس نیاز مشخص می شود. هنگام خرید پلاتر در بازار شما با حجم انبوهی از مدل ها و برند ها مواجه خواهید شد که هرکدام ویژگی ها و مشخصات خاص خود را دارند. ممکن است یک دستگاه برای شما و نیازهای کاری شما مناسب ترین انتخاب بوده، در حالی که برای نیاز های کاری شخص دیگر کاملاً بدون استفاده باشد.

برای خرید بهترین دستگاه پلاتر در گام اول نیازهای کاری خود را پیدا و آنها را اولویت بندی کنید. سپس دستگاه های پلاتر موجود در بازار را مقایسه کرده و ویژگی های آن ها را دسته بندی کنید. در این صورت متوجه شوید کدام دستگاه پلات می تواند نیازهای شما را به بهترین شکل پوشش داده و برای شما مناسب خواهد بود.

 همانند دیگر دستگاه های چاپ سرعت و کیفیت دو فاکتور بسیار مهم در انتخاب دستگاه چاپ می باشد که شما باید آن را با توجه به میزان مورد نیاز خود انتخاب کنید. نوع و تعداد رابطه ها تعیین می کند شما چگونه و به چه تعداد می توانید به دستگاه های جانبی متصل شوید. در صورتی که نیاز دارید حین کار همزمان به چند دستگاه جانبی با سرعت بالا وصل شوید، این فاکتور گزینه مهمی هنگام خرید می باشد.

ویژگی های دیگری که قبل از خرید باید به آن توجه کنید، میزان مصرف انرژی و زمان آغاز به کار دستگاه است که باید آنها را در نظر بگیرید. شما ساعت های متوالی از پلاتر استفاده می کنید، اگر دستگاه میزان مصرف انرژی بالایی داشته باشد، در کنار آسیب به محسط زیست، هزینه برق مصرفیتان نیز بالا می رود. از طرف دیگر زمان آغاز به کار دستگاه تا حد زیادی نشان دهنده سرعت کاری دستگاه می باشد.

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب بهترین دستگاه پلاتر انتخاب دستگاهی با نوع و تعداد کاغذ های مورد استفاده متنوع است. شما از پلاتر برای چاپ فایل های مختلف در اندازه های مختلف کارت های ویزیت، بروشور ها، جزوات، کتاب ها، بنرها و غیره استفاده می کنید. بنابراین دستگاه چاپ مورد نظر باید قابلیت استفاده از کاغذ ها در سایز های مختلف را داشته باشد تا شما بتوانید تمامی سفارش های کاری خود را انجام داده و هر فایل را روی کاغذ با اندازه و جنس مناسب خود چاپ کنید.

قیمت دستگاه پلاتر

قیمت دستگاه پلاتر مانند دیگر دستگاه چاپ با توجه به استوک، بازسازی شده و یا آکبند بودن دستگاه متفاوت است. دستگاه های آکبند گران ترین دستگاه پلات و دستگاه های استوک ارزان ترین نوع می باشد. از طرف دیگر دستگاه چاپ در برند ها و مدل های مختلف، قیمت های متفاوتی نیز دارند.

مهمترین فاکتور برای انتخاب مناسب ترین قیمت، انتخاب قیمت بر اساس نیاز می باشد. بدون شک هر دستگاه با ویژگی های پیشرفته تر دارای قیمت بالاتری در بازار است. در بسیاری از موارد ممکن است مشخصات و ویژگی های پیشرفته دستگاه پلات در زمینه کاری شما مورد استفاده قرار نگیرد. در این حالت پرداخت هزینه بالا و خرید یک دستگاه پلات گران قیمت برای شما صرفه اقتصادی ندارد.

در صورتی که شما در محل کار خود به دنبال استفاده از ویژگی های ابتدایی و اولیه دستگاه های پلات مانند چاپ هستید، خرید یک دستگاه کپی ارزان اما با کیفیت مناسب انتخاب بسیار ایده آلی برای شما خواهد بود. شما می توانید یک پلات با کیفیت مناسب، کارایی متوسط را با قیمت قابل پرداخت برای خود تهیه کنید.

قیمت دستگاه پلاتر همچنین به امکانات جانبی قابل استفاده در دستگاه نیز مربوط می باشد. همانند دیگر دستگاه چاپ شما می توانید امکانات جانبی به دستگاه متصل کرده و از آنها استفاده کنید. هر کدام از دستگاه های جانبی قیمت دستگاه پلاتر را افزایش می دهند.

هنگام خرید دستگاه به این نکته توجه کنید که کدام یک از امکانات جانبی مورد استفاده شما قرار گرفته و کدام یک اضافی هستند تا هزینه اضافی برای خرید وسایل جانبی بدون استفاده پرداخت نکنید.

نکته مهم و پایانی آن که هنگام خرید کیفیت را فدای قیمت نکنید. شما قصد دارید از دستگاه پلاتر سال‌ها در محیط کاری خود استفاده کنید. از طرف دیگر مشتریان شما به دنبال کیفیت مناسب و قابل قبولی هستند. خرید یک دستگاه با کیفیت به شما این ضمانت را می‌ دهد که تا سال ‌ها می ‌توانید از دستگاه پلاتر خود برای انجام کارهای مختلف با کیفیت قابل قبول استفاده کرده و رضایت خاطر مشتریان خود را به دست آورید.

دستگاه پلاتر آکبند، استوک و یا بازسازی شده؟

دستگاه پلاتر آکبند، استوک و یا بازسازی شده بدون شک جزو اولین سوال هایی است که هنگام خرید به ذهن شما خطور می کند. هر کدام از دستگاه های فوق مزایا و معایب خاص خود را داشته و با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می شود.

بدون شک می توان گفت تمامی دستگاه های فوق دستگاه هایی هستند که می توانند نیازهای کاری شما را برطرف کرده و برای شما مفید واقع شوند، بنابراین انتخاب نوع دستگاه تنها بر اساس میزان بودجه شما انتخاب می شود.

همانطور که می دانید دستگاه های آکبند دستگاه های نو و کارنکرده با بالاترین کیفیت و طول عمر هستند که برای خرید آنها باید بیشترین هزینه را پرداخت کنید. دستگاه های استوک دستگاه دست دومی هستند که تنها چند سال مورد استفاده قرار گرفته اما کیفیت و کارایی خود را تا حد بالایی حفظ کرده اند. برای خرید این دستگاه ها شما کمترین قیمت را در میان سه نوع معرفی شده پرداخت می کنید.

دستگاه بازسازی شده نیز دستگاه هایی کارکرده یا کارنکرده هستند که یک یا چند قطعه اصلی و داخلی آنها با قطعه سالم و نو تعویض شده است. این مسئله کیفیت و طول عمر دستگاه را نسبت به دستگاه استوک افزایش داده و در نتیجه آن را گران قیمت تر کرده است.

توضیحات بالا این نکته را به شما خاطر نشان می کند که انتخاب دستگاه پلاتر آکبند، استوک و یا بازسازی شده هرکدام مزایای خاص خود را داشته و انتخاب از میان آن ها تنها بر اساس میزان بودجه و توان مالی شما انجام می شود.

دستگاه پلاتر استوک و کارکرد ایران

دستگاه پلاتر استوک و کارکرده ایران سوال مهم دیگری است که هنگام خرید باید از فروشنده بپرسید. بسیاری از افراد دستگاه های استوک را با دستگاه های کارکرده ایران یکسان می دانند، در حالی که باید به شما بگوییم که این دستگاه ها با یکدیگر تفاوت دارند.

دستگاه کارکرد ایران دستگاه های دست دوم هستند که در یکی از ادارات و شرکت های خصوصی و دولتی در کشور خودمان مورد استفاده قرار گرفته اند. اما دستگاه پلاتر استوک دستگاه های دست دومی هستند که چند سال در کشورهای دیگر به خصوص کشورهای اروپایی استفاده شده اند.

دستگاه های استوک بعد از دریافت از کشور های دیگر سرویس شده و همراه با گارانتی و ضمانت نامه هستند بنابراین می توان گفت این دستگاه ها کیفیت مناسب تری نسبت به دستگاه های کارکرد ایران دارند. از آن جا که در کشورهای اروپایی با ورود دستگاه های جدید، دستگاه های قدیم تنها بعد از چند سال استفاده با دستگاه هایی با مدل جدیدتر تعویض می شوند، دستگاه های استوک در مقایسه با دستگاه های کارکرد ایران معمولا کم تر مورد استفاده قرار گرفته اند.

بنابراین اگر هنگام خرید میان گزینه های دستگاه پلاتر استوک و کارکرد ایران شک داشتید، دستگاه های استوک کیفیت و طول عمر بهتری داشته و انتخاب عاقلانه تری برای شما خواهند بود.

بهترین برند دستگاه پلاتر

بهترین برند دستگاه پلاتر برندی است که بتواند طول عمر کافی داشته و میزان مصرف انرژی کمی داشته باشد. این ویژگی ها باعث می شود که شما سال ها بتوانید با کم ترین هزینه از دستگاه چاپ خود استفاده کنید.

همچنین بهترین برند باید بتواند تمامی نیازهای کاری فرد را پوشش داده و هزینه های سرویس و نگهداری کمتری داشته باشد. شما در محیط کاری علاوه بر چاپ نیاز به انجام کارهای جانبی مختلفی پیدا می کنید که دستگاه چاپ باید بتواند تا حد زیادی آن ها را انجام داده تا شما مجبور به خرید دستگاه های جانبی دیگر نشوید.

 بهتر از قبل از خرید با توجه به میزان بودجه خود دستگاه پلاتر مختلف در برند های مختلف را در نظر گرفته، ویژگی های آنها را با یکدیگر مقایسه کرده تا بتوانید بهترین و مناسب ترین دستگاه را خریداری کنید. ممکن است در یک رده قیمت یک برند دارای ویژگی های کاربردی بهتری نسبت به برند دیگر در رده قیمت بالاتری باشد.

در حال حاضر دستگاه های چاپ ازجمله پلاتر در برند های مختلفی مانند مینولتا، شارپ، توشیبا، کیوسرا، کانون و اچ پی در بازار موجود می باشد. هر کدام از دستگاه ها و برند های فوق دارای مشخصات فنی و ویژگی های خاص خود بوده و با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می شوند. در میان برندهای فوق می توان دو برند اچ پی و کانون را بهترین برند دستگاه پلاتر موجود در بازار دانست.

دو برند ذکر شده در بالا در تمامی مدل های فوق دارای ویژگی های ذکر شده در بالا مانند کیفیت و سرعت قابل قبول، طول عمر بالا و هزینه های نگه داری پایین، مصرف انرژی کم و قابلیت های چند گانه بوده که می توانند بسیاری از نیازهای کاری شما را در بهترین حالت تامین کند.

خرید دستگاه پلاتر

خرید دستگاه پلاتر را حتماً از فروشگاه های معتبر و وارد کننده های رسمی دستگاه های چاپ انجام دهید. شما برای خرید دستگاه های پلاتر هزینه بالایی پرداخت خواهید کرد، بنابراین بهتر است از کیفیت و اصل بودن دستگاه خریداری شده خود اطمینان کافی داشته باشید.

بهتر است قبل از خرید از افراد متخصص در این زمینه مشاوره گرفته تا بتوانید مناسب ترین دستگاه را با توجه به نیازهای خود خریداری کنید. کپی ایران یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین و وارد کننده دستگاه های چاپ در مدل های مختلف است که قبل از خرید به صورت رایگان به شما مشاوره می دهد.

این مشاوره به شما کمک می کند که با توجه به بودجه و نیازهای کاری خود مناسب ترین دستگاه چاپ و پلاتر را انتخاب کرده و از پرداخت هزینه های اضافی که در صورت عدم مشاوره برای شما پیش خواهد آمد جلوگیری کنید.

تمامی دستگاه های کپی ایران اصل و اورجینال بوده و مناسب ترین قیمت در بازار را دارند. دستگاه های چاپ  در این فروشگاه در مدل های مختلف استوک، بازسازی شده و آکبند موجود بوده و شما می توانید دستگاه مناسب خود را همراه با گارانتی و ضمانت نامه خریداری کنید.

صفحه1 از3

نماد اعتماد

اطلاعات تماس

 آدرس: آذربایجان شرقی، مراغه، خیایان امام، روبروی داروخانه جاوید، ساختمان کپی ایران
شماره تماس: 04137252392   |    04137254200
شماره تماس: 04137253033   |   04137253034
شماره همراه: 09148659399
شماره فکس: 04136586892
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید.این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید|این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدساعات کاری: از 8 الی 22 شب